the grocery store is selling bananas for $0.35 per lb .how much will Zack pay for 3.6 lbs. of bananas?

See Answers (1)

Suggested Answer

0.35*3.6=$1.26 Zack will pay $1.26 lbs of bannasHope this helped :DD